На Видовдан,  28. јуна 2011.  у биоскопу „Синема“  у организацији ХО „Светосавље“ из Зрењанина одржана је  свечаност доделе награда  ђацима генерације  из основних и средњих школа  у општини Зрењанин.

Свечаност је отворио,  обративши се присутнима, председник  ХО „Светосавље“ господин Будимир Јовановић.  У свом говору  председник ХО је  изнео  циљеве  и активности организације.

У својим бројним активностима  ХО  се посебно бави ђацима и студентима тако што организује  ликовна и литерална такмичења  ђака основних школа, као и квиз знања из историје. Ове активности  трају већ четири године  и  изазивају  значајно интересоваље ђака  и наставника.

Поред ових активности, ХО помаже и вишедетне породице  као и друге појединце и организације   у складу са Статутом и   финансијским могућностима.

Музичко сценски програм  на свечаности извели су ученици Зрењанинске гимназије  под руководством  професорице Светлане Гвозденовић- Тодоровић.

Видовданску беседу изговорио је професор Рако Томовић.
Награде је свим ученицима уручио председник   УО ХО  господин Драгољуб Бјелоглав.  Ђаци генерације из Основнох школа, њих 27,  даривани су књигом „Петровград“ аутора  Александра Станојловића (репринт  из 1938.). Ђаци  генерације из средњих школа ,  њих  11, даривани су књигом  „Знаменити Срби  XIX  века” аутора Андре Гавриловића.

Након свечаности  урађена је заједничка фотографија  и  приређен коктела за све присутне.

Секретар
Рако Томовић

Oсновне школе:

Р/б НАЗИВ ШКОЛЕ УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ
 

1.

ОШ “СЕРВО МИХАЉ”, ЗРЕЊАНИН Инес Бало
Лука Глушац
ОШ “Д. ОБРАДОВИЋ”, ЗРЕЊАНИН Деа Шарвари
3. ОШ “БРАНКО ЋОПИЋ”, ЛУКИЋЕВО Нема
4. ОШ “БРАТСТВО” , АРАДАЦ Нема
5. ОШ”Др А.САБОВЉЕВ”, ЕЧКА Антонел Гилезан
6. ОШ “П.П. ЊЕГОШ”, ЗРЕЊАНИН Никола Вујадиновић
7. ОСШ “9. МАЈ”, ЗРЕЊАНИН Јашари Шехерезада
8. ОШ “СОЊА МАРИНКОВИЋ”, ЗРЕЊАНИН
МИХАЈЛОВО
ЛУКИНО СЕЛО
Олајош Анабела
9. ОШ “2. ОКТОБАР”, ЗРЕЊАНИН Марина Делић
10. ОШ “Д. ОБРАДОВИЋ”, ФАРКАЖДИН Марко Торњански
11. ОШ”ДР БОШКО ВРЕБАЛОВ”, МЕЛЕНЦИ Душан Марјански
12. ОШ “1. ОКТОБАР”, БОТОШ Марија Остојин
13. ОШ “Б.РАДИЧЕВИЋ”, ЧЕНТА Живко Сувачарев
14. ОШ ”УРОШ ПРЕДИЋ”, ОРЛОВАТ нема
15. ОШ “ДР ЈОВАН ЦВИЈИЋ”, ЗРЕЊАНИН Билић Лука
16. ОШ “ВУК КАРАЏИЋ”, ЗРЕЊАНИН Вученић Видак
Миланков Душан
17. ОШ “ЂУРА ЈАКШИЋ”, ПЕРЛЕЗ Ракита Мина
18. ОШ“БРАТСТВО ЈЕДИНСТВО”,
БЕЛО БЛАТО
Инес Херћан
19. ОШ “ПЕТАР КОЧИЋ”,
БАН. ДЕСПОТОВАЦ
Николина Цветић
20. ОШ “СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ -ТОЗА”
ЕЛЕМИР
Цукић Тијана
21. ОШ “СТЕВАН КНИЋАНИН”, КНИЋАНИН Светлана Стевановић
22. ОШ “ЖАРКО ЗРЕЊАНИН“, ЗРЕЊАНИН Крспогачин Дарко
23. ОШ “Ј. ЈОВАНОВИЋ -ЗМАЈ”, ЗРЕЊАНИН Димитријевић Ивана
24. ОШ “ЈОВАН ДУЧИЋ”, КЛЕК Ивана Казимировић
25. ОШ “СВЕТИ САВА”, СТАЈИЋЕВО Николета Павловић
26. ОШ “ЂУРА ЈАКШИЋ”, ЗРЕЊАНИН Ања Глигоревић
27. ОШ “МЛАДОСТ”, ТОМАШЕВАЦ Милена Говедаров
28. ОШ “ СЛАВКО РОДИЋ”, ЛАЗАРЕВО Милица Јокић

 

Средње школе:

1. СРЕДЊА ПОЉОПРИВРЕДНА ШКОЛА,
ЗРЕЊАНИН
Стеван Богданов
2. ЕГШ”НИКОЛА ТЕСЛА”, ЗРЕЊАНИН Владимир Врбаски
3. ТЕХНИЧКА ШКОЛА, ЗРЕЊАНИН Балаћ Ђорђе
4. ХПТШ”УРОШ ПРЕДИЋ” ЗРЕЊАНИН *за подручје рада Хемија,
неметали и графичарство
Пејић Анета*за подручје рада Текстилство и кожарство
Јањић Анђела

*за подручје рада Пољопривреда и прерада хране
Палфи Кристина

5. ЗРЕЊАНИНСКА ГИМНАЗИЈА,
ЗРЕЊАНИН
Илић Дејана
6. ЕТШ “Ј.ТРАЈКОВИЋ” ЗРЕЊАНИН Даница Трифуњагић
7. МУЗИЧКА ШКОЛА
“ЈОСИП МАРИНКОВИЋ”
ЗРЕЊАНИН
Снежана Аћимовић
8. МЕДИЦИНСКА ШКОЛА, ЗРЕЊАНИН Светлана Бугарски
9. ОСШ “9. МАЈ” ЗРЕЊАНИН Данијела Самарџић
Kатегорија: Активности