Поводом великог српског празника, Видовдана, организација Светосавље је заједно са Градом Зрењанином, организовала Видовданску академију.
На Видовданској академији даривани су ђаци генерације из свих основних и средњих школа на територији Града Зрењанина. У основним школама 27 ђака је проглашено најбољим, а у средњим њих 11.
Поред овога, циљ  Видовданске академије је да на једном месту окупи најбоље ђаке, професоре и њихове родитеље и истакне значај неговања националног идентитета и националних вредности.

На Видовданској академији наступао је и хор Жене Мироносице који је, поред државне химне, отпевао још неколико пригодних песама.
Видовданску беседу надахнуто је изговорио професор историје из Зрењанинске  гимназије, господин Игор Мицов.
Најбољим ђацима обратио се господин Чедомир Јањић у име Града Зрењанина и господин Драган Ранисављевић у име организације Светосавље.
У програму су учествовали ђаци Зрењанинске гимназије, а у име награђених захвалио се Давид Пирић, најбољи ђак поменуте гимназије.
Организација Светосавље изражава велико задовољство што овакве манифестације, где се истичу најбољи ђаци у нашој средини, ради са Градском управом, надајући се, да ће се сарадња на оваквим пословима у наредним годинама развијати и јачати.
Рако Томовић, секретар Светосавља
ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ 2014-2015. ГОДИНЕ У ОПШТИНИ ЗРЕЊАНИН
 
ОСНОВНЕ ШКОЛЕ:
1. Стојков Ленка ОШ „Вук Караџић“ Зрењанин
2. Шерфезе Вања ОШ „Доситеј Обрадовић“ Зрењанин
3. Глушац Павле ОШ „Ђура Јакшић“  Зрењанин
4. Стојанов Дуња ОШ „Др Јован Цвијић“ Зрењанин
5. Николић Наталија ОШ „2. oктобар“ Зрењанин
6. Клико Един ОШ „Жарко Зрењанин“ Зрењанин
7. Шормаз  Никола ОШ „Јован Јовановић-Змај“ Зрењанин
8. Попов Јелена ОШ „Петар Петровић – Његош“  Зрењанин
9. Бачо  Анђела ОШ „Серво Михаљ“  Мужља – Зрењанин
10. Коња  Леон ОШ „Серво Михаљ“ Мужља – Зрењанин
11. Лукач Ана  ОШ „Соња Маринковић“ Зрењанин
12. Тадин  Нина ОШ „Братство“ Арадац
13. Багљаш  Сандра ОШ „Братство“ Арадац
14. Носаљ  Јана  ОШ „Братство-јединство“ Бело Блато
15. Перц  Николета  ОШ „1. октобар“ Ботош
16. Брдар  Александар  ОШ „Светозар Марковић – Тоза“ Елемир
17. Даљевић  Невена  ОШ „Др Александар Сабовљев“ Ечка
18. Јанков Милица ОШ „Др Александар Сабовљев“ Ечка
19. Пајић  Лука ОШ „Јован Дучић“  Клек
20. Башић Зорана ОШ „Славко Родић“  Лазарево
21. Марјански Милана  ОШ „Др  Бошко Вребалов“ Меленци
22. Падејски Лена  ОШ „Ђура Јакшић“ Перлез
23. Јоцић Милица  ОШ „Свети Сава“ Стајићево
24. Станков Александра ОШ „Младост“ Томашевац
25. Максимов Теодора  ОШ „Доситеј Обрадовић“ Фаркаждин
26. Ђорђевић Јелица  ОШ „Бранко Радичевић“ Чента
27. Јовановић Драган  ОСС  „9. мај“  Зрењанин (из Стајићева)
СРЕДЊЕ  ШКОЛЕ:
1. Пирић Давид Зрењанинска гимназија Зрењанин
2. Шаму Анико Пољопривредна школа Зрењанин (из Торде)
3. Ђуриш Марта ХПТС „Урош Предић“ Зрењанин (из Падине)
4. Тошковић  Жељана  ХПТС „Урош Предић“ Зрењанин
5. Јовићевић Јелена ХПТС „Урош Предић“ Зрењанин
6. Билић Лука ЕТГ “Никола Тесла“ Зрењанин
7. Ђуровић Владимир Медицинска школа Зрењанин (из Чуруга)
8. Боберић Филип ЕТС “Јован Трајковић“ Зрењанин (из Новог Бечеја)
9. Далеа Кристина Музичка школа Зрењанин (из Уздина)
10. Сливка Жељко Техничка школа Зрењанин (из Падине)
11. Јашари Шехерзада ОСС „9.мај“ Зрењанин (из Меленаца)
Kатегорија: Активности